Naše zdravotníctvo - dobré alebo odpad?

Autor: Peter Drvár | 11.3.2012 o 23:52 | (upravené 11.3.2012 o 23:57) Karma článku: 8,69 | Prečítané:  843x

Nemocnica Čadca a pár poznatkov o nej. Prístup lekárov a ich odbornosť.  Zvyšovanie nákladov pre zdravotné poisťovne a dopad na sociálnu poisťovňu.

 

Na jar v roku 2011 mi zomrel dedo, bolo to emotívne a hlavne pre moju mamu. V deň pohrebu mame bolo tak zle, že sme išli na pohotovosť. Bolelo ju brucho. Lekárka jej povedala, nech si ľahne a vyšetrila ju. No na nič neprišla. Opýtala sa, prečo sme v čiernom......... Naordinovala injekciu na utíšenie bolesti. Na druhý deň mama skončila opäť na pohotovosti. Službu mala tá istá lekárka, okamžite konala a mama bola v ten istý deň operovaná na slepé črevo. Pochybenie lekárky na pohotovosti stálo mamu veľké bolesti, lebo za neskoré určenie diagnózy mala zapálené črevá. Dĺžka liečby tri mesiace. Liečba bola náročná. Keďže mama mala črevné problémy, nemohla skoro vôbec nič jesť. Bývalo jej stále zle a už iba z vône mäsa zvracala. Naša odborné zdravotníctvo si nevedelo dať rady ani s týmto problémom. Nezaberali ani najdrahšie lieky. Odbornosť sa v tomto prípade rovnala amaterizmu. Až to maminej sestre nedalo a opýtala sa svojho známeho lekára, ktorý pôsobí v ČR. Tento lekár , z toho čo mu povedala moja teta, naordinoval terapiu, ktorá zaúčinkovala behom týždňa a nakoniec aj mamu vyliečila. Táto choroba, ktorá prerástla do komplikácií a dlhodobej PN, mala za následok schudnutie a zoslabnutie tela. Keďže moja mama vykonávala prácu skladníčky, návrat do práce bol pre ňu veľmi zložitý a vyčerpávajúci. Píšem v minulom čase, lebo je už na predčasnom dôchodku. Keby nepochybili lekári a to aj na začiatku aj pri doliečovaní, moja mama by mohla pracovať ďalej a vôbec by nemusela ísť na predčasný dôchodok.  Ak by sme si zobrali, že iba 1% dôchodcov, ktorí idú na predčasný dôchodok, idú kvôli tomu, že sú donútení svojím zdravotným stavom, sociálna poisťovňa ročne prerobí  1,725 mil. EUR. Lekári pri obyčajnom probléme zvanom slepé črevo, vyrobili neskutočné vysoké náklady na vyliečenie tejto choroby, kvôli svojej neodbornosti. A to som nespomenul dopad na sociálnu poisťovňu, ktorá musela vyplácať  dávky počas PN-ky, a keď moja mamina nepracovala, tak neodvádzala odvody do sociálnej poisťovne.

Naozaj si zaslúžia naši lekári zvyšovanie platov? Začo sú vlastné platení?  Ako ich kontrolovať, aby boli oceňovaní za prácu a nie za neschopnosť a neodbornosť.

Na rad sa dostal môj Ujo. Netuším presne diagnózu, ale v Čadci v nemocnici pichali pacientovi injekcie do brucha, ktoré nakázala nemocnica v Martine. Nakoniec sa ujo sťažoval na bolesti brucha. Tri dni trvalo lekárom, kým sa uráčili pozrieť na pacienta, aby túto bolesť odstránili. Samozrejme neodborné pichanie injekcií spôsobilo, že sa nachádzala v brušnej dutine krv. Druhé pochybenie bolo tento víkend, keď uja doviezli z operačnej sály a už na lôžku na izbe po operácii, im začal krvácať z brucha. Narkóza už neúčinkovala a pri veľkých bolestiach a kričaní mu niečo dorábali na izbe.

Je to vôbec normálne, aby takýto neodborný personál pracoval v našich nemocniciach? Zmenilo sa niečo, keď dostali sestričky a lekári viac? No ako vidíte NIČ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?